NOVINKY AKCE VÝCVIK O NÁS KONTAKTY ČLENOVÉ GALERIE SOUTĚŽODKAZY INZERCE ČTĚTE ČLÁNKY SPONZOŘI JINÉ KYN. AKCE ARCHIV 2010 ARCHIV 2011


ARCHIV NOVINEK 2010
 
14. 12. 2010

Do Galerie byly vloženy fotky ze zimního cvičení

 14. 12. 2010 Členské příspěvky na rok 2011 můžete platit již teď, nejpozději do konce ledna 2011.
 6. 11. 2010 Obranářský den v Nivnici obrazem. Z našeho KK si jeli zakousat Jirka se Sárou, Sylva s Bastym a Ríša s Bony. Figuranti Brostík, Stodůlka
 4. 11. 2010 VYKRADENA KŮLNA NA CVIČÁKU !!
V úterý nebo ve středu v nočních hodinách byla vykradena kůlna cvičáku. Zloděj vypáčil boční stěnu kůlny a dveře, kterými odnesl naši sekačku. Dále vybral z kotců nerezové plechy, které byly určeny na opravu střechy.
 28. 10. 2010 A tak jak jsme plánovali, tak se také stalo. Ve čtvrtek 28. 10. jsme využili svátku a vyšlápli na podzimní procházku. Provázelo nás krásné počasí a bezva nálada. Bez mála 10 km směr Zlámanec a zpět zvládli psíci hravě. Parádní den jsme zakončili letos posledním opékáním špekáčků.
 24. 10. 2010 V pátek 22. 10. proběhla plánovaná a předem hlášená členská schůze kynologického klubu. O jejím průběhu budou nepřítomni členové seznámení zápisem ze schůze, který bude rozeslán e-mailem a vyvěšen v klubovně. Na schůzi byla přítomna nadpoloviční většina současných členů, všechny body programu byly odhlasovány.
 16. 10. 2010

V pátek vyrazili Iva + Jack, Sylva + Basty a Ríša + Bony na Fryštácký dogtreking. Kategorie "turistická trasa" startovala v sobotu ráno, měla celkem 37,2 km a vedla Hostýnskými vrchy - pro znalce terénu: start - Držková, kemp Patriot, Pod Kopnou, Pod Humencem, Pod Vysokým Grůněm, Vlčí Hůrka, Štěpková, Poruba - sedlo, Pod Křížovým, Ratiboř, Nad Kosiskou, Končiny, Bludný, Nad Trojákem, Troják, Rozc. Dřevnice pramen, Na Loučkách, Držkovské polesí, Májová, cíl - kemp Držková. Výškové převýšení 773 m. Všechny nohy a tlapky nás ale donesly do cíle :-) Na trase jsme strávili 10 hodin a 23 minut chůze. Náš velký obdiv mají "longaři" a účastníci turistické trasy, kteří nás míjeli lehkým klusem. ... do jara natrénujeme :-) Už teď se těšíme na další dogtrekingovou trasu.

Výsledky DT na 37,2 km:
Iva a Jack (kategorie ženy nad 35 let) - 5. místo
Sylva a Basty (kategorie ženy nad 35 let) - 5. místo
Ríša a Bony (kategorie muži do 40 let) - 8. místo

 

související odkazy: Fryštácký dogtreking, Dogtreking

 2. 10. 2010 V sobotu si Martina s Queen a Iva s Jackem vyšlápli na  "Chřibskou 33" pořádanou Klubem českých turistů. Trasa začínala u archeoskanzenu na Modré, vedla přes Velehrad, Chabaně, kolem Břestecké skály na Buchlov, kolem Barborky, na Salaš, Brdo, Bunč a zpátky přes Velehrad ke skanzenu na Modré. Holky a Queen s Jackem ušli 33 km :-)) Super!!

 

 19. 9. 2010 ZKOUŠKY podle ZOP

Queen s Martinou a Ríša s Bony složili v neděli 19. 9. v Rapoticích zkoušku podle ZOP. GRATULACE PŘEVELIKÉ!!!! :-) Jste mooooc šikovní!

 19. 9. 2010 *** FOTO SOUTĚŽ UKONČENA***

Vyhlašujeme výsledky foto soutěže "Prázdniny se psem 2010". Po sečtení všech e-mailových hlasů se

1. místo
a ABSOLUTNÍM vítězem soutěže stává Tereza Čaková z Kraslic se snímkem č. 6, s celkovým počtem 38 hlasů.

2. místo
Na druhém místě se snímkem č. 5 a s počtem hlasů 13 umístila Jana Valouchová z Březolup.

(Hlasy pro Janu přicházeli i ze zahraničí.)

3. místo
Třetí místo a celkový počet e-mailových hlasů 8 za snímek č. 8. získala Pavla Vojtěšková z Březolup.

VÝHERCŮM GRATULUJEME A VŠEM DĚKUJEME ZA PŘÍSPĚVKY A ÚČAST V SOUTĚŽI!!!

 9. 8. 2010 Účast našich nejmladších kynologů na psím táboře

V červenci se naši nejmladší kynologové - Peťa Pavelková a Adam Mastil zúčastnili příměstského tábora se psy. Tábor pořádal kynologický klub Argus na Burešově při DDM Astra ve Zlíně. Peťa s Danem a Adam s Queen si výcvikový týden náramně užili. Zkoušeli techniky výcviku poslušnosti, vystavování psíků a za své výkony nasbírali spoustu hodnotných cen a pohárů. Na táboře se jim tak líbilo, že si slíbili účast i příští rok :-)

   

 9. 8. 2010 V sobotu 7. 8. se na cvičišti v Březolupech uskutečnilo již třetí setkání středoasijských pasteveckých psů a kavkazanů. Sjelo se téměř padesát milovníků a chovatelů těchto huňatých krasavců z různých koutů ČR. Byly zkoušeny povahy psů ve 4. kategoriích, poté následovaly soutěže v baby handlingu, junior handlingu a open handlingu.  Mnozí využili také rad a zkušeností chovatele a figuranta Josefa Svobody. Fotky ze setkání si můžete prohlédnout v "GALERII".
... více >>>
 9. 8. 2010 Návštěva útulku v Novém Mestě nad Váhom

Hned při odjezdu z útulku jsme se dohodli, že svou návštěvu co nejdřív zopakujeme. Stalo se tak již týden na to, v neděli 8. 8. a především proto, že po našem návratu a vyprávění několik hodných lidí nabídlo pomoc v podobě krmiva, kterého bylo především pro štěňátka v útulku nedostatek. Také roční slepý a podvyživený psík, kterého našli zuboženého v příkopě a pojmenovali Xano, potřeboval výživu a kvalitní krmivo. Bohužel je takových případů nespočet a pak je osud těchto zvířat v rukou nás všech. Rozhodli jsme se v rámci možností pomáhat tomuto útulku, proto prosím, kdo se chce k nám přidat, přinést krmivo - granulky, konzervy, piškoty, ale i deky, hračky, misky apod., obraťte se na kohokoli z našeho kynologického klubu.

Nemalou pomoc v podobě krmiva věnovali a jim poděkování: rodina Slavíkova - Chovatelské potřeby "U mazlíka"; paní Věrka Veselá; holky z TREXIMY Peťa, Katka, Míša, Eva; pan Josef Svoboda - Chovatelská stanice Mortal Combat, Jirka Novotný, rodina Mastilova, Plainerova a Vavrušova  

V sobotu 31. 7. jsme navštívili útulek v Novém Meste nad Váhom, odkud pochází jeden z našich členů - kříženec belgického ovčáka Lucky. Příběh tohoto útulku i psíčků, kteří jsou nabízeni k adopci se můžete dočíst na webových stránkách zde. Samozřejmě nechybí naše fotodokumentace, která je k nahlédnutí v "GALERII"  >>>    

 

 12. 6. 2010 *** DĚTSKÝ DEN a VÝSTAVA OŘÍŠKŮ ***

V sobotu 12. června 2010 se uskutečnil na fotbalovém hřišti v Březolupech dětský den, v rámci kterého jsme uspořádali výstavu oříšků a psů bez PP, prezentaci útulku ve Zlíně a sbírku pro opuštěná zvířata z útulku. Program zpestřily ukázky výcviku kynologického klubu, ukázky poslušnosti a obran psovodů a psů z Cizinecké policie Brno, ukázky zásahu místních dobrovolných hasičů. Dětem se líbila také projížďka na koni nebo historickým vojenským vozem. Nechyběly ani hry a soutěže pro děti. Občerstvení bylo dostatek a dětský den ukončil táborák. Odhad návštěvnosti cca 200 osob. Výstavy oříšků se zůčastnilo 22 psíků.

Poděkování všem, kdo se na přípravě dětského dne podíleli a také všem, kteří přispěli do sbírky na útulek ve Zlíně:
Základní škola, Český červený kříž, Sbor dobrovolných hasičů, pan Dovrtěl (koně), pan Janík (vojenské vozidlo) a kynologický klub;

dále sponzorům:
obec Březolupy, KLEMPOS, TRADIX, KONY Zlín, DPK, Nutram   K-9   Candies, Nadace Děti-sport-kultura, autokarosárna Janík

Startovní a výsledková listina >>>     Fotky >>>                          Pozvánka >>>    Přihláška doc. >>>     Přihláška pdf. >>> 

Dětský den v médiích

 

 29. 5. 2010 V sobotu se u nás na cvičišti setkali "středoasiati". Počasí tentokrát vyšlo, miminka od posledního setkání porostla o pořádný kus. Trénovali handling, povahy, ale taky si pěkně zařádili. Podívat se můžete v GALERII >>>
 8. 5. 2010 Malý Lucky se ve čtvrtek podrobil na klinice v Trnavě náročné operaci ramenního kloubu. Trpěl vrozenou vadou a poslední dny tlapku téměř nepoužíval. Díky paní Olze Áčové, vedoucí útulku v Novém Meste nad Váhom, odkud Lucky původně pochází, která sehnala sponzory, bylo možné Luckymu nákladnou operaci ihned uhradit.

Paní Áčové patří velké poděkování za obětavost, ochotu a vynaložené síly, kterými Luckymu dala nový impuls do života. Poděkování patří také lékařskému týmu na veterinární klinice v Trnavě, který okamžitě reagoval a ze dne na den Luckyho k náročné operaci přijal.


Luckymu přejeme brzké uzdravení, ať se k nám vrátí v plné síle.

 14. 3. 2010 Velká gratulace za všechny z našeho klubu patří  Mirovi Fojtáchovi,  který 13. března v Hroznové Lhotě na semináři figurantů složil úspěšně zkoušky KLUBOVÉHO FIGURANTA.

GRATULUJEME !!!  

 14. 3. 2010 V neděli 14. března se u nás na cvičišti uskutečnilo setkání středoasijských pasteveckých psů a kavkazských pasteveckých psů. (www.kraop.wz.cz) Téměř dvacítka těchto velkých chlupáčů z různých koutů ČR nacvičovala přípravy na bonitaci a zkoušeli handling (výstavní předvedení). Fotky z této akce si můžete prohlédnout v galerii (setkání SAO) >>>
 5. 2. 2010 ***  bernardýn Bohouš ***
Na základě rozsáhlé internetové výzvy našel bernardýn Bohouš nový domov u hodných lidí :-))

  

 17. 1. 2010 V pátek 15. 1. 2010 se konala výroční členská schůze. Průběh schůze a její závěr bude zaznamenám v zápisu.
Všem přítomným členům děkujeme za účast.

 

 Aktualizace: 12.01.2012   Návštěvnost: počítadlo.abz.cz  Email: kynolog@brezolupy.cz